Info

Pomáhajú vám brušné cvičenia ako drtí schudnúť?


Roztrhané fitness modely, ktoré sa lesknú s telovým olejom, sú presvedčivým argumentom pre cvičenia a vybavenie brucha. Avšak, zatiaľ čo stavajú jadro silu a zvyšujú svalový tonus, ab cvičenia, ako sú drviny, majú minimálny vplyv na chudnutie. Lepšia stratégia chudnutia kombinuje intenzívne kardiovaskulárne cvičenie s celkovým tréningom sily tela a diétou so zníženým obsahom kalórií.

Calorie Burn

K úbytku hmotnosti dochádza, keď spotrebujete viac energie, ako spotrebujete. Vykonávanie piatich minút drví bez zastavenia horenia iba asi 25 kalórií. Libra tuku sa rovná zhruba 3 500 kalóriám, takže by stratilo 1 libru takmer 12 hodín drví. Namiesto toho sa zamerajte na intenzívne kardiovaskulárne cvičenie, napríklad na beh, ktoré spaľuje dvakrát toľko kalórií a konkrétne sa zameriava na brušný tuk. Vedci z Duke University Medical Center pozorovali 175 obéznych mužov a žien počas ôsmich mesiacov. Svoje zistenia zverejnili v októbri 2005 časopisu Aplikovaná fyziológia. Tí, ktorí zabehali asi 20 kilometrov týždenne, prišli o pôsobivých 14 libier tuku v bruchu v porovnaní s tými, ktorí prihlásili iba 11 kilometrov, ktorí nestratili žiaden brušný tuk, a tí, ktorí zostali sedaví, ktorí vlastne zvýšili svoju centrálnu adipozitu.

Svalový tón

Drtí a iné cvičenia zamerané na odpor zvyšujú chudobnú telesnú hmotu, čo zvyšuje bazálnu rýchlosť metabolizmu pre väčšie spaľovanie kalórií, aj keď spíte. Drtia však pôsobia iba na jednu svalovú skupinu, čo prispieva k zanedbateľnému zvýšeniu celkovej svalovej hmoty. Okrem toho cvičenia vykonávané pri ľahnutí spaľujú menej kalórií ako cvičenia stojace. Ak chcete zvýšiť svoju svalovú hmotu, pridajte brušné cvičenia k dobre zaoblenému tréningovému programu, ktorý pracuje so všetkými vašimi hlavnými svalovými skupinami. Ak chcete dosiahnuť čo najväčší úbytok na váhe, preskočte stroje vo svojej telocvični v prospech stojaceho cvičenia s celkovým telom, ako sú drepy s kučeravými bicepsmi a horné lisy.

Brušný tuk

Kým brušné cvičenia zvyšujú tonus a definíciu svalového tkaniva, viditeľný efekt je minimálny, ak váš žalúdok zostáva skrytý pod hrubou vrstvou brušného tuku. Zoberme si napríklad model televízneho fitness a predstavte si, že ho zakrýva v objemnej mikine. Jeho abs by zmizol pod plášťom látky. Ak chcete stratiť túto hustú vrstvu brušného tuku, vykonajte v strave niekoľko strategických zmien. Najprv znížte celkové kalórie asi o 500 za deň, aby ste stratili asi 1 libru za týždeň. Vyvarujte sa tiež kukuričného sirupu s vysokým obsahom fruktózy, ktorý zvyšuje nebezpečný viscerálny tuk a znižuje citlivosť na inzulín. Nakoniec vymeňte biely chlieb za celú pšenicu. Americký časopis klinickej výživy uverejnil v roku 2008 zistenia, ktoré podporujú nahradenie rafinovaných zŕn, ako sú bagely, cereálie, tortilly, cestoviny, pečivo a biely chlieb, celými zrnami s cieľom špecificky zacieliť na brušný tuk.

Najlepšie cvičenia Ab

Cvičenie brucha, ktoré si vyžaduje celkovú stabilizáciu tela, napríklad dosky, spaľujú viac kalórií a získavajú viac svalov ako štandardné drviny. Vystupte z podlahy a spálite ešte viac kalórií. Cvičenie kapitánovej stoličky zahŕňa podporu celej vašej telesnej hmotnosti rukami a chrbtom a zdvíhanie kolien k hrudníku, aby ste pracovali s vašou ABS. Vyvarujte sa akýchkoľvek reklamných pomôcok predávaných v skorých ranných televíziách, ktoré sú dokonca menej účinné ako štandardná kríza.

Zdroje