Info

Kardio stroje, ktoré sú najlepšie pre svaly nôh


Pokiaľ ide o svaly na nohách, nie všetky stroje na kardio sú vytvorené rovnako. Kým takmer každé kardio cvičenie je dobré pre vaše celkové zdravie, rôzne cvičenia zdaňujú vaše nohy rôznymi spôsobmi. V závislosti od vášho konkrétneho cieľa pre vaše svaly na nohách - rozvoj ich vytrvalosti, zabránenie zraneniam alebo zvýšenie ich hmotnosti - budete musieť použiť stroj, ktorý najlepšie vyhovuje tejto misii. Stanovením cieľov pre svaly na nohách môžete pokračovať v kardio cvičení, ktoré vás v rekordnom čase dostane k vášmu cieľu.

Kardio stroje na vytrvalosť svalov

Ak je vaším cieľom rozvíjať svaly na nohách pre vytrvalosť a lepšiu celkovú kondíciu, váš výber kardio bude základný. Pretože všetky kardio stroje, ktoré zahŕňajú pohyby nôh, pomáhajú vašim svalom rozvíjať silu a schopnosť pohybovať sa po dlhšiu dobu, môžete si v miestnej telocvični vybrať z takmer akejkoľvek rozmanitosti a začať. Bez ohľadu na to, aké kardio cvičenie sa vám páči a urobíte, pomôže vám to vytrvalosť vo svaloch nôh a zvýši sa vaša kardiovaskulárna schopnosť. Nezabúdajte však, že čím väčší je pohyb vašich nôh, tým väčší je potenciál rozvoja svalov. Zvážte spustenie na bežiacom páse, absolvovanie pradenia alebo šplhanie po schodisku na dosiahnutie pozitívnych výsledkov.

Kardio pre prevenciu alebo rehabilitáciu svalov

Váš výber kardiostimulátora môže byť určený históriou svalov nôh. Ak ste zažili vysoký stupeň zranenia v dôsledku svalových napätí, ťahov alebo sĺz alebo ak ste rehabilitovali v dôsledku nedávneho incidentu, možno nebudete chcieť alebo nebudete schopní používať niektoré kardio stroje. Stroje, ktoré uľahčujú väčšiu podporu tela a menej búšenia, vám pomôžu udržať kardio úroveň na vyššej úrovni a zároveň znižujú priťaženie oblasti. Vyberte si z ležiaceho bicykla, eliptického stroja alebo vzpriameného bicykla, aby sa vaše svaly pohybovali bez toho, aby boli nútené vydržať vysoký stres.

Kardio pre svalovú hmotu nôh

Ak je vaším cieľom kardio stroju zväčšiť veľkosť svalov nôh, je potrebné dodržiavať niekoľko základných pravidiel. Po prvé, odpor alebo sklon bude musieť byť vyšší ako počas typického kardio cvičenia. Tieto prvky zaberajú viac svalov nôh a nútia ich tvrdšie pracovať proti väčšej sile. Spolu s režimom silového tréningu môžete použiť stúpanie po schodoch, šikmé bežecké pásy alebo bicykle a eliptické trenažéry nastavené na vysoký odpor. Majte však na pamäti, že kardio spaľuje viac kalórií, ktoré bude potrebné vymeniť, aby sa vaše svaly zväčšili. Uistite sa, že sa regenerujete pri správnej výžive po každom kardio cvičení, aby ste pomohli obnoviť svaly.

Kardiová úvaha a tipy

Pri výbere kardiostimulátora pre svaly nôh sa poraďte so svojím lekárom, pretože môže mať varovania alebo tipy na základe vášho konkrétneho stavu. Ak ste mali predchádzajúce zranenia svalov alebo sa zotavujete z nedávnej udalosti, vyhľadajte radu fyzioterapeuta alebo ortopedického lekára ohľadom konkrétnych tréningových plánov, ktoré vám môžu pomôcť správne sa zotaviť. Keď začínate s novým kardio programom, vyhýbajte sa príliš veľkému začatiu, pretože to môže viesť k syndrómu vyhorenia a pre dosiahnutie najlepších výsledkov začleniť kardio tréning do zdravého životného štýlu, ktorý zahŕňa vyváženú stravu, silový tréning a správny odpočinok.

Zdroje