Info

Čo spôsobuje kŕče v bruchu po cvičení?


Cvičenie môže byť osviežujúce - až kým sa nezastavíte a nezažijete bolestivé kŕče v bruchu. Bolesť svalov zastaví vašu fyzickú zábavu z miernych bolestí až po vypudenie vnútorností. A keď táto bolesť svalov pochádza z vašej brucha, môže vás to odsunúť. Kŕče z ktoréhokoľvek z brušných svalov - z veľkého brušného brucha, šikmých alebo priečnych brušných brušných svalov - opustia žalúdok v uzloch. Porozprávajte sa so svojím lekárom, ak máte po cvičení kŕče.

Jesť pred potením

Keď cvičíte, svaly si vyžadujú stabilný prísun čerstvej krvi a kyslíka. Problém: Váš tráviaci systém vyžaduje to isté, keď jete. To môže znamenať nepohodlie počas a po tréningu. Namiesto toho si naplánujte svoje jedlo dve až štyri hodiny pred cvičením, najmä na intenzívne cvičenia. Žuďte na menšie desiatu 30 minút pred cvičením, ak si budete priať. Vydajte sa na ľahké, neplynárske ovocné a výživné tyčinky. Pred a po cvičení sledujte, čo sa vám dostane do úst, balte si občerstvenie a jedlá s výživnými možnosťami stravovania.

Dehydratácia

Diétne knihy a zdravé stravovacie výrobky kážu osem 8-uncových pohárov vody denne. „8 po 8“, ako sa volá, je slušné miesto na štart; pri cvičení však budete potrebovať ďalšie tekutiny, ktoré nahradia stratené potením. Vezmite si navyše 1,5 až 2,5 šálky vody - polievajte pol šálky v 20-minútových intervaloch. Počas krátkeho tréningu si zoberte malé a časté dúšky na krátke tréningy s vysokou intenzitou. Pri cvičení sa držte vody a zostaňte hydratovaní, aby nedošlo k rozruchu žalúdka. Športové nápoje s viac ako 8 percentami cukru, elektrolytov a fruktózy tiež prispievajú k podráždeniu žalúdka.

Overexertion

Únava a kŕče môžu byť príznakmi, ktoré sa príliš posúvate. Zatiaľ čo kŕče s väčšou pravdepodobnosťou zasiahnu vaše nohy, otravné hrče môžu zasiahnuť vašu abs. Vonkajšie vplyvy, ako je teplo, a vnútorné vplyvy, ako napríklad hladina elektrolytu a hydratácia, ovplyvňujú, ako ďaleko môžete svoje telo posúvať skôr, ako začnú kŕče. Ale akonáhle bolesť začne, mali by ste počúvať a prestať cvičiť. Zhodnoťte svoju rutinu, ak sa po tréningu vyskytnú nepríjemné pocity. Skontrolujte si svoju rutinu na obdobie anaeróbnych cvičení alebo rýchlych, vysokoenergetických cvičení. Anaeróbne cvičenie ťa opustí takmer bez dychu, pretože namiesto kyslíka používa ako palivo uložený druh cukru nazývaného glykogén uložený vo svaloch. Vaše svaly majú uložené malé množstvo glykogénu a rýchle tempo môžete udržať iba na krátky čas. Zbalte príliš veľa do svojho tréningu, najmä bez dostatočného pomalého tempa intervalov medzi nimi a môžete sa sami preťažiť.

Dôležité informácie

Na vine môžu byť aj iné faktory. V závislosti od vašej činnosti sa môžu vyskytnúť svalové napätia. A preskočenie tohto dvoj- až štvorhodinového okna na cvičenie s jedlom môže zvýšiť vaše šance na získanie svalového kŕče. Kmene brušných svalov alebo nepatrné slzy vo svalových vláknach sú nadmerne zranené a rovnako ako všetky svalové kmene potrebujú čas na liečenie. Na vine môže byť aj Váš gastrointestinálny systém alebo gastrointestinálny trakt. Pred cvičením vynechajte husté potraviny s vysokým obsahom vlákniny a tuku. Dokonca aj korenené jedlá a mastné jedlá môžu dráždiť vaše črevo a po tréningu môžu spôsobiť kŕče žalúdka. Poraďte sa s lekárom, ak správne hydratujete a sledujete svoju výživu a načasovanie jedla a žalúdok sa po cvičení stále kŕče.

Zdroje